Sirona Q i-Size Plus Stardust Black 2019 1

Cybex Sirona Q i-Size Plus Stardust Black 2019

Kód: 518000173
Značka: Cybex

Autosedačka Sirona Q i-Size Plus Autosedačka je od 45 - 105 cm, max. 18 kg Autosedačka v protisměru jízdy Bezpečně proti směru jízdy od 45 cm do 105 cm výšky dítěte. Nová autosedačka Cybex Sirona Q i-Size Plus splňuje nový [...]

  Produkt není určen k prodeji.

Autosedačka Sirona Q i-Size Plus

Autosedačka je od 45 - 105 cm, max. 18 kg

Autosedačka v protisměru jízdy

Bezpečně proti směru jízdy od 45 cm do 105 cm výšky dítěte. Nová autosedačka Cybex Sirona Q i-Size Plus splňuje nový evropský standard pro dětské autosedačky ECE R-129. Tento nový "i-Size" standard mimo jiné určuje, že děti do 15 měsíců musí cestovat v pozici proti směru jízdy, kterou mnozí experti (např. ADAC, Stiftung Warentest) považují za nejbezpečnější způsob přepravy dětí. Nový důmyslný design autosedačky poskytuje dostatek prostoru na nohy i větším dětem, zároveň však autosedačka ve vozidle nezabírá příliš místa a lze ji tak používat i v menších vozidlech. Další užitečné funkce, jako např. polohování jednou rukou, ještě více usnadňují každodenní používání autosedačky.

Snadné nastupování a vystupování

Důmyslný 360° systém otáčení rodičům ulehčuje život a snižuje námahu jejich zad. Důmyslný otočný mechanismus usnadňuje změnu mezi pozicí po a proti směru jízdy bez nutnosti vyndavat autosedačku ven z vozidla. Snazší je i nastupování a vystupování z autosedačky, jelikož ji lze pouze jednou rukou otočit směrem ke dveřím vozidla.

Snadná instalece pomocí systému Isofix

V pozici po i proti směru jízdy. Snadná instalace pomocí systému Isofix v pozici po i proti směru jízdy umožňuje snadné připevnění autosedačky ve vozidle a zaručuje zvýšenou bezpečnost. Autosedačka Sirona Q i-Size je ve vozidle připevněna pomocí systému Isofix bez nutnosti dalšího poutání. Opěrná noha vpředu napomáhá absorbovat sílu čelního nárazu a vylepšuje stabilitu autosedačky. Tento způsob upevnění minimalizuje chyby při instalaci autosedačky a optimalizuje její ochrannou funkci.

Technologie sedačka k rámu

Přímé spojení autosedačky s vozidlem. Inovativní technologie Sedačka-k-rámu vytváří přímé spojení mezi autosedačkou a rámem vozidla. V případě nehody je síla nárazu přenesena přímo do rámu, který současně aktivuje bezpečnostní prvky vozidla a autosedačky a zahájí tím proces přenášení energie nárazu v co nejranější fázi nehody. Patentováno.

Teleskopický L.S.P. systém

Lineární ochrana při bočním nárazu. Teleskopická lineární ochrana při bočním nárazu (L.S.P. Systém) absorbuje sílu nárazu z boku ve velmi brzké fázi nehody (patentováno). Systém lineární ochrany při bočním nárazu (L.S.P) autosedačky Cybex Sirona Q i-Size (po i proti směru jízdy) zvyšuje úroveň bezpečí při nárazu z boku. L.S.P. systém lze individuálně přizpůsobit dle pozice autosedačky a typu vozidla a společně s protektory hlavy a ramen absorbuje sílu bočního nárazu (patentováno).

Alternativně po směru jízdy

Pro děti od min. 16 měsíců a 76 cm do 105 cm, cca 4 let. V závislosti na stavbě těla mohou mít starší děti, sedící v protisměru jízdy, nedostatek prostoru na nohy. Dle vašeho uvážení mohou děti od 16 měsíců a výšky 76 cm (až do 105 cm) cestovat v autosedačce Sirona Q i-Size v pozici po směru jízdy.

První i-Size dětská autosedačka s nastavitelným bezpečnostním pultem

Bezpečí bez omezení. Nastavitelný bezpečnostní pult s technologií A.R.T. snižuje riziko vážných zranění krku bez omezování dítěte. Díky integrovanému upevňovacímu systému již není potřeba připevňovat pult samostatně. V pozici po směru jízdy je dítě chráněno nastavitelným bezpečnostním pultem. Tento systém funguje podobně jako nafouknutý airbag, který absorbuje energii nárazu celou svojí plochou. Ve srovnání s běžným 5bodovým pásem se při nehodě výrazně snižuje zatížení krku dítěte. Nová technologie aktivní odezvy (A.R.T.) bezpečnostního pultu zajišťuje, aby při nehodě zůstalo dítě v bezpečné zóně dětské autosedačky (patentováno). Díky novému integrovanému upevňovacímu systému již není nadále potřeba používat bezpečnostní pás vozidla (patentováno).

Barva a látky

Bezpečnost, design a funkčnost. Autosedačky řady Platinum pokračují v tradici širokého výběru stylových barev společnosti Cybex. Varianta Comfort: hebké a příjemné provedení autosedaček Platinum obsahuje 3 barevné kombinace.

Funkce:

  • 12poziční výškově nastavitelná opěrka hlavy s integrovaným vedení pásu (pro ochranu, která roste s dítětem)
  • polohování jednou rukou (7 pozic proti směru jízdy).
  • polohování jednou rukou (5 pozic po směru jízdy).
  • magnetický držák pásů

Technické parametry:

  • rozměry: 71 x 44 x 63,5 cm (d x š x v)
  • váha: 15 kg
  • látkové potahy lze prát v pračce při 30°C